O nas

Internetowa Szkoła Językowa Edu & You

Internetowa Szkoła Językowa powstała, ponieważ kiedyś zadałam sobie pytanie:
Dlaczego niektórzy nauczyli się drugiego, trzeciego, … języka a inni ciągle się uczą, robiąc krok do przodu i zaraz potem dwa do tyłu?
Pytanie zrodziło się w trakcie rozmów z tysiącami uczniów – klientami szkół językowych, w których pracowałam: Profi-lingua, empik w Katowicach, której przez siedem lat byłam dyrektorem.
Tak bardzo chciałam pomóc tym wszystkim słuchaczom, którzy pełni zapału zaczynali kursy i poddawali się na pierwszym lub kolejnym zakręcie. Zapragnęłam  znaleźć sposób na opanowanie języka. Poszukiwania zaczęłam od broszury z kilkoma poradami na temat nauki języków obcych. Temat okazał się jednak tak rozległy, tak wielowątkowy i fascynujący, że dziś mam pełną bibliotekę książek
i opracowań naukowych na temat metod i technik nauki, stylów uczenia, inteligencji, fascynującego mózgu, motywacji, organizacji czasu…

 

 

W niezapomnianej rozmowie z prof. Geraldem Hütherem neurobiologiem, autorem głośnej w Niemczech książki „Wszystkie dzieci są zdolne”

 

 

Ale co ważniejsze poznałam wielu wspaniałych nauczycieli, trenerów, naukowców, którzy dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem.
Kiedy w 2010 roku założyłam Edu & You, chciałam „zbawić” polską szkołę, wprowadzić analizę stylu uczenia się, żeby nauczyciele mogli skuteczniej nauczać i lepiej rozumieć bardzo różnie utalentowanych uczniów. Protestowałam przeciw wrzucaniu wszystkich do jednego worka…
A z drugiej strony leczyłam tych, których szkoła nie doceniła, skrzywdziła, czasem wyrzuciła poza nawias.

 

 

Z prof. Barbarą Prashnig z Nowej Zelandii autorką analizy stylu uczenia się (LSA), którą sprowadziłam do Polski.

 

Kiedy o kursy dla maturzystów po latach zaczęli pytać ludzie z całej Polski, doszłam do wniosku, że nie dam rady założyć tylu placówek i powstała Internetowa Szkoła Maturzysty po latach. E- learnig okazał się kolejnym fascynującym zagadnieniem, a co ważniejsze skutecznym rozwiązaniem, co potwierdzają wyniki naszych uczniów. Ponad pół tysiąca osób zdało maturę po latach,ponad pół tysiąca osób uwierzyło w siebie.

 

 

 

Z moim mentorem i doradcą Aleksandrem Lubiną

 

 

Internetowa Szkoła Językowa jest sumą tych wszystkich doświadczeń
i zrealizowanym marzeniem o szkole, w której nie tylko nauczamy twardych treści językowych, ale dostosowujemy techniki nauczania do różnych rodzajów uczniów. Inspirujemy i instruujemy jak uczyć się języków, jak przygotować się mentalnie, jak wykorzystać swoje predyspozycje, by nauka języka zakończyła się sukcesem.

Moja szkoła jest też chęcią kontynuowania tego, co przez wiele lat nauczania języków wypracował mój najlepszy nauczyciel, dziś mentor, na którego zawsze mogę liczyć, od którego ciągle się uczę.

Aleksander Lubina – germanista, publicysta, pisarz, tłumacz, autor programów nauczania, poradników i śpiewnika – był nauczycielem akademickim, licealnym, gimnazjalnym i w szkołach podstawowych oraz doradcą i konsultantem nauczycieli. Ekspert i edukator Ministerstwa Edukacji Narodowej. Laureat nagród krajowych i zagranicznych.

Jako nauczyciel nieustannie rozwijał swój warsztat, jak sam wspomina; korzystał z doświadczeń związanych z metodami: gramatyczno-tłumaczeniową, bezpośrednią, audiolingualną i audiowizualną, kognitywną, międzykulturową i sposobami postmodernistycznymi (przede wszystkim z neurodydaktyki) oraz z pedagogikami: Montessori, Freineta, Piageta, waldorfskiej, korzystał od roku szkolnego 2012/2013 z technologii informacyjno-komunikacyjnych w klasie (kamery, laptopy, internet, smartfony), stosował LDL, CLIL, Flipped Classroom, Akademię Khana, z równoczesnym stałym śledzeniem literatury przedmiotu (Gerald Hüther, Bruce Lipton, Jean Pol Martin, John Medina, Manfred Spitzer, Semir Zeki), jest stałym słuchaczem wystąpień TED (Kena Robinsona, Sugaty Mitry) oraz publicystą Edunews.pl,

Swoje szkolne doświadczenia opisał w „Nusskern”, „Językach bez belfra” „45 minut Praktyczny poradnik dla nauczycieli języków obcych”, a ja czytam, pytam, wdrażam.

Dziś mój mentor jest już na emeryturze, ale nie wiedzie spokojnego życia emeryta. Dużo pisze, wydaje, jest współzałożycielem Klubu Twórców Górnośląskich KARASOL