Metoda

Proces uczenia się języka to nie tylko konkretne metody i techniki, ale także niewidoczne gołym okiem czynniki psychologiczne, które np. powodują, że tracisz motywację i porzucasz kolejny kurs.

Dlatego oddajemy ci kompleksową strategię nauki języka:

Krok 1. Ucz się na 100% zgodnie ze swoimi predyspozycjami.

Uwolnij się od przeciętnych schematów uczenia się i zapamiętywania. 90% uczniów szkół językowych przychodzi na zajęcia z zeszytem, w którym wypisuje pojedyncze słówka i zaraz obok tłumaczenie. Taki zeszyt nie inspiruje, a metoda raczej sprzyja zapominaniu niż zapamiętywaniu nowych słówek.
Większość ma więc przeciętne rezultaty. Ty nie musisz!

Dzięki Edu & You poznasz swój styl uczenia się, rozpracujesz swoje silne i słabe strony (odnośnie uczenia się) i wybierzesz najskuteczniejsze dla siebie techniki, nie tylko na słówka.  Zaś twój notatnik,  będzie nieocenioną pomocą w zapamiętywaniu.

Krok 2. Stwórz warunki do szybkiej nauki

Większa liczba godzin żmudnego uczenia się wcale nie oznacza szybszych efektów. Najczęściej prowadzi do zniechęcenia i zarzucenia ambitnego celu poznania drugiego języka. Najpierw zbuduj zdolność uczenia się – krótko (pół godziny), ale często (codziennie).
Do tego stosujemy w Edu & You specjalny zestaw narzędzi doskonalenia organizacyjnego.
Zdradzimy prosty sposób na uwolnienie czasu na naukę; opracujesz plan uczenia się i wdrożysz go w życie, a spotkanie z językiem stanie się twoim codziennym nawykiem.

Krok 3. Chrupnij sobie codziennie „językowego orzeszka” i nie martw się skąd go wziąć.

Każdy wie, że systematyczność w nauce to klucz do sukcesu. Wystarczy codziennie coś zrobić, po coś fajnego sięgnąć. Tysiące słówek, tekstów w dowolnym języku, zadań, mnóstwo aplikacji, zestawów ćwiczeń  interaktywnych, pomocy naukowych, słowników… jednak wyszukiwane odpowiednich aktywności i stworzenie sobie właściwego programu, to wyzwanie, które prowadzi do szybkiego zniechęcenia.

Zamiast pogrążać się w chaosie i natłoku informacji lepiej dostać codzienną, ciekawą i odpowiednio dobraną porcję języka.

Dlatego w Edu & You tak mocno postawiliśmy na zaprojektowanie kursu, który dostarcza codziennych aktywności. Takich do chrupnięcia na raz, które dostajesz na tacy (a właściwie na tacce, trzymając się metafory orzeszka). Aktywności składających się na program prowadzący do konkretnego celu językowego
i bardzo urozmaiconych, bo mózg nie lubi nudy.

Krok 4. Zaczynaj z wizją końca. Idź do celu małymi, ale pewnymi krokami.

Spójrz na Europejski System Opisu Kształcenia Językowego. Gdzie jesteś, a gdzie chciałbyś być?

 

 

W Edu & You przeprowadzamy Cię krok po kroku, etap po etapie do określonego poziomu biegłości językowej.
Na przerobienie go masz określony czas, bo ten działa dopingująco.
Jednak płacisz za rezultat na danym poziomie językowym. Dostajesz bezterminowy i nieograniczony dostęp do kursu, wydarzeń, konwersacji i społeczności uczących się. Może się zdarzyć, że zechcesz zrobić przerwę przed zdobyciem kolejnego stopnia lub zakończyć np. na poziomie B2, więc żebyś  nie stracił tego co dotychczas wypracowałeś, gwarantujemy Ci stały kontakt z językiem.

Krok 5. Daj się poprowadzić od krótkich do swobodnych wypowiedzi w obcym języku.

Nie wpadnij w pułapkę – nie będziesz mówić od razu płynnie i swobodnie. Mówienie przychodzi jako ostatnie, bądź cierpliwy; zaczniemy od jednozdaniowych wypowiedzi, potem wielozdaniowych. Najpierw według określonych scenariuszy, wzorców, gotowych struktur, by przełamać bariery i zniwelować lęki.

Krok 6. Bądź aktywny i korzystaj z mocy społeczności uczących się języka angielskiego, niemieckiego …

Aby nie zabrakło ci okazji do praktykowania – stwarzamy je nie tylko na lekcjach z lektorem, ale również poza nimi; budując społeczność uczących się, native speakerów, zapraszamy gości, organizujemy webinary.