Blog

Poznajmy się lepiej! Wywiad z Joanną Olesińską-Prus

Od czego zacząć naukę języka obcego? Jak robić to skutecznie?

O te kwestie zapytał mnie podczas wywiadu Wojciech Bizub.
Mówiliśmy również o tym, dlaczego powstała internetowa szkoła i skąd bierze się jej efektywność.

Jeżeli chcesz poznać nasze klucze do skutecznej nauki, obejrzyj wideo 😉

 

Więcej “Poznajmy się lepiej! Wywiad z Joanną Olesińską-Prus”

Jak łatwo przyswajać język niemiecki dzięki mnemotechnikom?

Mnemotechniki to techniki pamięciowe, które z powodzeniem wykorzystasz do nauki języka obcego. A zwłaszcza przyswojenia dużej liczby nowych słówek. Są też doskonałym treningiem dla mózgu, bo dzięki nim poprawisz swoją ogólną koncentrację. Jak się uczyć, korzystając z mnemotechnik?… Więcej “Jak łatwo przyswajać język niemiecki dzięki mnemotechnikom?”

10 tricków Edu&You, które pozwolą Ci szybciej uczyć się słówek

Nauka języka obcego kojarzy Ci się ze żmudnym wkuwaniem długiej listy słówek? Szkolna metoda zapamiętywania nowych wyrazów znana jako „zakuć, zdać, zapomnieć” zdecydowanie nie sprzyja (na)uczeniu się. A przecież znajomość słownictwa to podstawa komunikacji w obcym języku. Poznaj 10 sposobów na szybką i skuteczną naukę języka.Więcej “10 tricków Edu&You, które pozwolą Ci szybciej uczyć się słówek”

Ordnung muss sein? – Pan chorąży zawsze zdąży. Różnice kulturowe między Polakami a Niemcami w obszarze zawodowo-biznesowym

Uwzględnienie różnic kulturowych ma praktyczne zastosowanie w międzynarodowych kontaktach biznesowych, negocjacjach, a także przy zatrudnieniu w niemieckich firmach. Przez nieznajomość tych różnic niejeden dobrze zapowiadający się kontrakt czy wspólne przedsięwzięcie polsko–niemieckie o charakterze regionalnym nie doszło do skutku. Dlaczego? Jakie są najistotniejsze różnice między nami a naszymi najbliższymi sąsiadami z Zachodu?… Więcej “Ordnung muss sein? – Pan chorąży zawsze zdąży. Różnice kulturowe między Polakami a Niemcami w obszarze zawodowo-biznesowym”

Jak znaleźć dobrze płatną pracę w Niemczech bez znajomości języka?

Jak znaleźć dobrze płatną pracę w Niemczech bez znajomości języka?

Planujesz wyjazd do Niemiec, ale zastanawiasz się nad tym, czy bez znajomości języka niemieckiego ma to w ogóle sens. Z racji, że otrzymuję wiele tego rodzaju pytań od moich kursantów, to postanowiłam zebrać najważniejsze informacje o zarobkach w Niemczech, w zależności od tego, w jakim stopniu znasz język niemiecki.Więcej “Jak znaleźć dobrze płatną pracę w Niemczech bez znajomości języka?”

5 przyczyn, które sprawiają, że samodzielna nauka języka obcego to strata czasu

Decydując się na samodzielną naukę języka obcego, cały czas możesz poświęcić sobie. 1. Nikt nie będzie Ci przeszkadzał. 2. Nikt nie będzie oceniał Twoich postępów. 3. Nikt nie będzie krytykował braku postępów. 4. Godziny nauki wybierzesz sobie sam. 5. Za naukę zapłacisz tyle, co za podręczniki, a może jeszcze mniej, bo materiały do nauki znajdziesz w Internecie.Więcej “5 przyczyn, które sprawiają, że samodzielna nauka języka obcego to strata czasu”

W jaki sposób efektywnie uczyć się języków obcych?

Jak efektywnie uczyć się języków obcych

W jaki sposób efektywnie uczyć się języków obcych, aby nauka stała się wspaniałą przygodą, a nie smutnym obowiązkiem?

Bardzo często otrzymuję pytania o najlepszą metodę nauki języka obcego. No cóż, być może teraz Cię rozczaruję, ale… takiej nie ma! Decydując się na naukę języka, spotkasz się z najróżniejszymi podejściami (nie wszystkie z metodologicznego punktu widzenia są metodami, najczęściej są to po prostu ładne nazwy handlowe).Więcej “W jaki sposób efektywnie uczyć się języków obcych?”

Jak  Johann Wolfgang von Goethe nauczył się kilku języków?

Foto: Wikipedia

Niniejszy wywiad jest początkiem cyklu rozmów z różnymi osobami, które nauczyły się drugiego języka. Będę pytała jak się uczyły i analizowała czynniki, dzięki którym osiągnęły biegłość w posługiwaniu się danym językiem.

Na początek zapytałam wielkiego niemieckiego pisarza – Johanna Wolfganga von Goethego- jak uczył się łaciny, greki, francuskiego, angielskiego, jiddisz i hebrajskiego.Więcej “Jak  Johann Wolfgang von Goethe nauczył się kilku języków?”

Twój styl uczenia się a nauka języka obcego?

Nauka języka to skomplikowana sprawa.
Niby każde dziecko uczy się języka ojczystego od kolebki,
ale…no właśnie, ale.

Przyjrzyjmy się bliżej temu, jakże naturalnemu, procesowi nauki.

Kochanie, to jest kubek. – Mama potrząsa kubkiem przed noskiem dziecka. – Powiedz, “kubek”. “Ku-bek.”
Ślicznie!… Więcej “Twój styl uczenia się a nauka języka obcego?”